انتخاب زبان مورد نظر

COI

اخذ گواهی بازرسی COI
بازرسی در کشور مبداء
اخذ گواهی بازرسی COI
بازرسی در مقصد
اخذ گواهی بازرسی COI
بازرسی اسنادی

 

گواهی بازرسی کالا در مبدا (COI)

 این گواهی ها توسط شرکت های بازرسی تایید صلاحیت شده ملی صادر می گردد(گروه بازرسی ICNET به عنوان پیمانکار بازرسی با تعدادی از شرکتهای دارای پروانه سور ویانس همکاری دارد)

 برنامه استانداردهای اجباری ایران

 در ایران از گواهی استاندارد برای کنترل سطح کیفی محصولات وارداتی استفاده می شود. ارزیاب کالا را بر اساس استاندارد های بین المللی و ملاک های مد نظر ایران بررسی می کند تا از مطابقت آن ها با این قوانین اطمینان حاصل کنند. این گواهی را گواهی استاندارد یا COI می نامند.

 پروسه ارزیابی در ایران

 پروسه ارزیابی در ایران عبارتست از بررسی اسناد کالا، بازرسی چشمی کیفیت و آزمایش کالا در آزمایشگاه های مجاز.

 چه وقت به گواهی بازرسی نیاز داریم؟

 زمانی که ارزش کالای خریداری شده زیاد است و یا زمانی که با یک مشتری که حساسیت بالایی دارد سر و کار دارید، نیازبه گواهی بازرسیCOI دارید . این گواهی به مشتری این اطمینان را می دهد که کالا دقیقا محصول مورد نظر او بوده و از لحاظ کیفی نیز مطابق با خواست خریدار است. در صورتی مشتری بر دریافت این گواهی اصرار داشته باشد، ما در شبکه مشاوران ایران که به عنوان گروهی از بازرسان فری لنسرفعالیت می نماید این کار را برای مشتری انجام می دهیم. واضح که هزینه های مشاوره و بازرسی به عهده مشتری خواهد بود. مشتری می تواند در صورتی که شرکت بازرسی کننده خاصی را برای ارزیابی کالاهایش مد نظر دارد آن را پیشنهاد کند. گواهی بازرسی را می توان به خریدار یا بانکی که خریدار از آن اعتبارات اسنادی را در یافت کرده است ارائه داد. در صورتی که باید گواهی بازرسی به بانک خریدار تسلیم شود، باید نامه درخواستی برای انتقال پول به این مضمون ارائه شود که به ان نامه IC می گویند

 شرکت های بین المللی بازرسی

 برخی از کشورها با هدف بررسی کمی، کیفی و ارزشی محموله های وارداتی به کشور، همکاری و ارتباط دائمی با شرکت های بین المللی بازرسی دارند. در ادامه نام چند شرکت معتبر ارزیابی بین المللی ارائه شده است: Bureau Veritas Group, Cotecna, Intertek, SGS, 2R, C1, Baltic Control, CCIC

  این شرکت ها برای دادن اطمینان خاطر به مشتریان فعالیت می نمایند. به عنوانمثال زمانی که شما می خواهید ارزش واقعی کالایی خریداری شده را بدانید آنها بازرسی اسنادی انجام میدهند و یا موقعی که می خواهید از کیفیت محصول خریداری شده قبل از خرید اطمینان حاصل کنیدآنها بازرسی پیش از حمل انجام میدهند . دلیل دیگر می تواند اجتناب کردن از پرداخت عوارض گمرکی باشد.

 در ادامه لیست شرکت های بازرسی که در زمینه بازرسی کالاهای وارداتی جهت ارائه COIصلاحیتشان ازسوی  NACI ایران  تایید شده آورده شده است:

 شرکت ایران بازدید - شرکت بازرسی فرادانش - شرکت بازرسی فلات پژواک ایران- شرکت بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو- شرکت گروه بازرسی فنی بین المللی آریا طوس متحد- شرکت بین المللی بازرسی سیزان- شرکت خدمات بازرسی بین المللی بخرد- شرکت خدمات کیفیت آریا اس جی اس- شرکت مهندسی و بازرسی فنی ایکا- شرکت بازرسی مهندسی آزمون آسا پارسه- شرکت مهندسی صنعتی فهامه

تماس با ما

تهران ، خیابان شریعتی ، تقاطع معلم ، طبقه دوم ، کدپستی 1568945614

  • dummy02128421370

  • dummy02141425555-داخلی5205

  • dummy iraqcoc@gmail.com

درباره ما

گروه ICNET به عنوان شعبه رسمی شرکت اینترتک در ایران (از سال 2020) جهت بازرسی COC عراق مطابق برنامه بازرسی PVoCعراق فعال می باشد.

ICNET Inspection Group