شبكه مشاوران ايران icnet
شبكه مشاوران ايران icnet

گواهينامه انطباق محصول با استانداردهاي بين المللي (Product Certification)

گواهي انطباق پس انجام آزمون هاي تاييدي محصول، توسط آزمايشگاه هاي آكرديته به محصولات توليدكننده اعطاء مي شود. اين گواهينامه تضميني براي محصولات توليدكننده مي باشد.و قابليت رديابي بين المللي نتايج آزمون هاي انجام شده در آزمايشگاه بعنوان مرجع نتايج آزمون .ثبت مي گردد.


گواهینامه گوست(GOST) استاندارد روسیه و کشورهایCIS
این گواهینامه یک سند اصلی برای عبور از گمرک است . این گواهی تایید می کند که محصول مطابق با الزامات کیفیت و ایمنی طبق استانداردهای معتبر روسیه است.GOST-R روسیه یک گواهی انطباق ضروری است که امکان تصویب ترخیص، برای ورود و فروش در بازار روسیه را فراهم می آورد.
روسیه  اقزاقستان وکشورهای مشترک المنافع در راستای ایجاد مناطق آزاد تجاری و کنترل کالاهای ورودی به کشورشان، ضمن تدوین استانداردهای ملی و منطقه ای خود ، استانداردهای سابق اتحاد جماهیر شوروی و در حال حاضر استانداردهای کشور روسیه را بعنوان مرجع پذیرفته اند. این استانداردها GOST نام دارند.
البته درحال حاضر طی یک دوره گذار گواهی نامه گوست درحال تبدیل به می باشد
گوست اختیاری (رنگ آبی)،شما جهت درج این نشان بر روی محصولات خود و صادرات به کشورهای مختلف میتوانید از گوست اختیاری استفاده کنید(حسن نیت شما به خریدار)،ولی با این نشان محصولاتی که شامل گوست اجباری(گواه آبی رنگ )ویا محصولاتی که باید EAC دریافت نمایند نمیتوانند وارد خاک روسیه و کشورهای CIS بشوند.

شبكه مشاوران ايران آماده همكاري جهت اخذ اين گواهي نامه براي صادركنندگان به كشورروسيه مي باشد .


نشان گواهي CCCبراي رنج وسيعي از محصولات توليد شده كه به چين صادر و فروخته ميشود اجباري ميباشد. نشانCCCگواهي ميكند كه محصولات الكتريكي در چين تست شده و مأمور رسيدگي مركز گواهي كيفيت چين، بازرسي اوليه كارخانه را انجام داده است.

شبكه مشاوران ايران باآگاهي از قوانينPRC وداشتن دانش و تجربه مورد نياز، شما را در راستاي مطمئن سازي وجودالزامات مورد نياز ايمني بازار چين كمك خواهد كرد.


كمسيون ارتباطات فدرال امريكاFCC,يك آژانس دولت فدرال ميباشد كه ارتباطات بينالمللي و بين ايالاتي را از طريق ارتباطات چند رسانه اي تنظيم ميكند (راديو، تلويزيون، ماهواره و ...).شبكه مشاوران ايران با دارا بودن كارشناسان متخصص وارتباط با شركتهاي گواهي دهنده دراين راستا به صادركنندگان كمك خواهد نمود .


نشان PSEباتوجه به قانون ايمني مواد براي تجهيزات الكتريكي الزامي است.شبكه مشاوران ايران ميتواند شرايط انجام آزمونهاي مربوطه براي نشانPSE رادر آزمايشگاه آكرديته در تايوان زيرنظر شركتهاي بازرسي ذي صلاح هماهنگ نمايد .


VDE، انجمن برق، الکترونیک و فن آوری اطلاعات آلمان است که درسال ۱۹۲۰ تاسیس شد و یکی از بزرگترین انجمن های فنی و علمی در اروپا که با بیش از ۳۴۰۰۰ عضو را دارا می باشد. اعضای VDE مهندسان ، دانشمندان، دانشجویان، تکنسین ها و . . . می باشند . در سراسر آلمان VDE بر اساس منطقه بندی در کشور آلمان که توسط ۲۹ منطقه تشکیل شده است و مقر اصلی آن در فرانکفورت می باشد .

دامنه کاربرد نشان VDE :

– محصولات روشنایی
– تجهیزات الکترونیکی
– فناوری اطلاعات محصولات
– تجهیزات برق صنعتی و پزشکی
– لوازم خانگی الکتریکی و تجهیزات و سیستم های کسب و کار
– قطعات الکترونیکی و الکتریکی
– سیم و کابل
– تست مواد
– تست سازگاری مغناطیسی EMC
– تست های محیطی

 GS مخفف عبارت آلمانی "Sicherheit Geprüfte" (گواهی امنیتی) است، که یک علامت صدور گواهینامه داوطلبانه بر اساس الزامات و مقررات ایمنی در کشور آلمان است. اگرچه GS یک گواهینامه آلمانی است، اما توسط بسیاری از کشورها در اروپا، وسایر کشورهای آمریکایی و آسیایی به عنوان یک گواهینامه ایمنی به خوبی شناخته شده است .
نشان GS نه تنها نشان دهنده ایمنی و عملکرد محصول است بلکه نشان دهنده کیفیت پایدارمحصول میباشد و افزایش اعتماد مشتری و تمایل آن را برای خرید محصول را افزایش می دهد .
در حقیقت نشان GS کلیه الزامات و قوانین دایرکتیو تجهیزات با ولتاژ پایین (LVD) را پوشش می دهد .
دامنه کاربرد :
1- لوازم خانگی از قبیل یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، لوازم آشپزخانه و غیره.
2- ماشین آلات خانگی
3- محصولات ورزشی
4- دستگاه های الکترونیکی خانه، از قبیل تجهیزات سمعی و بصری.
5- الکتریکی و تجهیزات دفتری و اداری الکترونیکی مانند دستگاه های کپی، دستگاه های فکس، کامپیوتر، پرینتر و غیره.
6- ماشین آلات صنعتی، تجهیزات آزمایشگاهی برای اندازه گیری.
7- دیگر محصولات ایمنی از قبیل دوچرخه، کلاه، نردبان، مبلمان.
موسسات صدور گواهی نشان GS :
موسسات صدور نشان GS بو دو بخش به شرح زیر تقسیم می شوند :
(1) مرجع صدور گواهینامه در آلمان: در آلمان شرکتهایی مانند TUV SUD ، TUV RHEINLAND ، TUV PRODUCT SERVICES VDE و . . .
(2) سایر مراجع صدور گواهینامه: معمولا در سایر نقاط اروپا همکاری مراجع صدور گواهینامه GS با آلمان همکاری می کنند مانند: KEMA، ITS، NEMKO، DEMKO ، INTERTEK و .


GCC در معانی زیر کاربرد دارد:

جی‌سی‌سی (GNU Compiler Collection)

شورای همکاری کشورهای عرب خلیج (Cooperation Council for the Arab States of the Gulf)


 Eمارک

در  سال ۲۰۰۲، اتحادیه اروپا دایرکتیو ۷۲/۲۴۵/ EEC را تدوین و بعدها اصلاحاتی را به الزامات آن انجام داد ( ۹۵/۵۴/EC). این دایرکتیو برای کلیه وسایل نقلیه الکترونیکی و محصولات الکترونیکی برای دسترسی به بازار اتحادیه اروپا تدوین شد .
در اروپا، یک سیستم صدور گواهینامه برای محصولات خودرو شامل دو بخش زیر است:
۱- صدور گواهینامه از اتحادیه اروپا : گواهی محصولات مطابق با الزامات دایرکتیو EC
در این روش وسایل نقلیه الکترونیکی و محصولات الکترونیکی بر اساس ایمنی تست شده و گواهینامه صادر می شود. حتما” بایستی تست توسط یک سازمان خدمات فنی که عضو اتحادیه اروپا می باشد انجام شود، و همچنین نهاد صادر کننده نشان E Mark باید یک بخشی از حمل و نقل دولت عضو اتحادیه اروپا باشند. E Mark/ ای مارک
در این روش محصولات گواهی شده ( E Mark ) توسط همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته می شود. E Mark/ ای مارک
آرم علامت گذاری الکترونیکی در یک قاب مستطیل شکل برای وسایل نقلیه در حال حرکت و یا محصولات خودکار در این وسایل نقلیه، از قبیل: شارژر ماشین، لامپ / چراغ قوه، ماشین یخچال و تلویزیون/ استریو اتومبیل، جک الکتریکی و غیره شامل می شود.  E Mark/ ای مارک هر دولت عضو اتحادیه اروپا یک کد برای گواهی E Mark دارد که به شرح ذیل می باشد:

۲- صدور گواهینامه از کمیسیون اقتصادی اروپا گواهی محصولات مطابق با مقررات ECE :
در این روش نشان E Mark توسط کمیسیون اقتصادی اروپا که در حال حاضرشامل 28 کشور عضو اتحادیه اروپا هستند صادر می شود . علاوه بر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از جمله اروپای شرقی، جنوب اروپا و دیگر کشورهای غیر اروپایی وجود دارد. مقررات ECE به تمام کاربران اعمال می شود و تنها توصیه می شود، اما اجباری نیست. کشورهای عضو ممکن است مطابق به مقررات ECE، یا همچنان به استفاده از مقررات خود آرم E Mark را صادر کنند
این علامت دریک قاب مدور، برای محصولات استفاده می شود، برای مثال: شیشه جلو، کمربند ایمنی، چراغهای جلو، و غیره.
هر دولت عضو اتحادیه اروپا  یک کد برای گواهی E Mark دارد که به شرح ذیل می باشد :


 استاندارد  FMکه مخفف Factory Mutual است مربوط به شرکتی در امریکا است که با بیش از ١۵٠ سال قدمت، پرداخت خسارت بیمه‌های پیشگیری و جبران خسارات حریق را برعهده دارد.
این شرکت بیمه‌گزار از روش غیرسنتی بیمه تجاری استفاده می‌کند. دراین روش حق بیمه و خطرات برخلاف روش‌های آماری، براساس تجزیه و تحلیل و تخمین مهندسی، برآورده می‌شود. شرکت FM این توانایی را دارد که به‌منظور کاهش خطرات، به‌طورکامل ارزش محصولات بکاررفته در ساختمان کارفرما را نیز ارزیابی کند.
FM موردتائیدRegulation)  CFR (Code Federal آمریکا نیز هست که در بازار، بطور تخصصی برای اموال بیمه‌شده پرخطر   HPR (Highly Protected Risk) کاربرد دارد.
روال این شرکت به این صورت می‌باشد که در ابتدا کارشناسان FM محل موردنظر جهت بیمه را از نظر ارزیابی خطر بازدید و توصیه های لازم برای پیشگیری از بروز آن را در جهت کاهش خسارات مادی و معنوی ارائه می‌دهند. این شرکت بیمه‌گر بین‌المللی با فعالیت در بیش از 100کشور جهان، در سال 2009 دارای 7/4 میلیون دلار ارزش حق بیمه و 3/6 میلیون دلار مازاد هزینه‌های بیمه‌گذار بوده است. این شرکت با همکاری شرکت‌ها و سازمان‌های استاندارد و با توجه به امکانات خود قادر است، محصولات تولیدشده در صنعت ایمنی را بطور کامل بیمه نماید. این بدین معنی است که اگر محصولی دچار مشکل فنی شده و یا از استاندارد معین خارج شده باشد که تحت تأیید بیمه FM باشد، این شرکت کلیه خسارات وارده را طبق نظر کارشناسی و مهندسی به مشتریان خود پرداخت خواهد نمود. FM زمینی به مساحت 648 هکتار را در مرکز تحقیقاتی خود در West Gloster آمریکا جهت انجام تست‌های آتش‌سوزی و مناطق انفجاری، تکنولوژی‌های پیشگیری و اکتشافات پرخطر، آسیب‌ها و فجایع طبیعی (سیل، گردباد و …)، خطرات الکتریکی و تحقیقات درباره سیستم‌های هیدرولیکی اسپرینکلر ایجاد نموده است. این تست‌ها، گواهی بر چگونگی سوختن تولیدات و چگونگی وضعیت اجزاء تشکیل‌دهنده اصلی تجهیزات در زمان آتش‌سوزی می‌باشد.
FM امتیاز شرکت خود به ارزش420 میلیون دلار را در سال2010 به منظور سهیم‌کردن سود با مشتریان واگذار نمود تا تلاشی در جهت ارتقای فرهنگ پیشگیری از خطرات حاصل آید.
داشتن این تاییدیه در محصولات ایمنی، اطمینان خاطری برای مشتری و مصرف‌کننده محصول است، به‌طوری که بسیاری از کارفرمایان، مشاوران و یا مصرف‌کنندگان خواستار دارابودن  این تأییدیه در تجهیزات ایمنی خود می‌باشند.


 

 

گواهي نامه هايي كه توسط نمايندگي شركت SQC در ايران قابل صدور مي باشند :

تاييديه UV نوارهاي بهداشتي.

گواهي انطباق با الزامات FAO براي كود هاي ارگانيك .

گواهي ايزو ISO 22241 توصیه برای حمل و توزیع عامل کاهش NOx به AUS 32 .

تايديه بهداشتي بين المللي دستمالهاي مرطوب آرايشي .

گواهی انطباق با الزامات کدکس برای خوراک دام وطیور .Codex Task Force on Animal Feeding (REP13/AF)