تجارت آسان را با گروه ICNET تجربه کنید
گروه ICNET دارای بازرس در همه استانها وتحت قرارداد با آزمایشگاه های معتبر می باشد
گروه ICNET ساب کانتراکتور بازرسی در عراق

⚠️اخبار شرکت های بازرسی

به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان مرکزی استاندارد و کنترل کیفیت عراق، اخیراً این سازمان از میان ۱۹ شرکت نامزد جانشینی شرکت های“BV“ و “TUV Reinland “، اقدام به انتخاب و معرفی چهار شرکت خارجی صلاحیتدار نموده است .که درسایت اتاق بازرگانی ایران وعراق اسامی آنها به تفصیل درج شده است.به گفته سازمان استاندارد عراق قراردادهای مربوط به شرکت های صلاحیتدار فوق منعقد شده و به این شرکت ها مجوز لازم جهت بازرسی و صدور گواهی انطباق در کشور مبدأ به منظور اطمینان از سلامت کالا، حمایت از مصرف کننده از نقطه نظر زیست محیطی، کیفیت کالاها و تسهیل رویه های خارجی مطابق با استانداردهای بین المللی و مقررات سازمان مرکزی استاندارد و کنترل کیفیت عراق اعطاء گردیده است. قرارداد شرکت های مزبور برای سالهای 2020 تا 2023معتبر خواهد بود.شایان ذکر است شرکت های مذکورهم اکنون  در مرزهای عراق مستقر بود ه وگیت بازرسی خود را ایجاد نموده اند .گفتنی است به دو شرکت فرانسوی(BV) و آلمانی(TUV Reinland) نیز تا تاریخ ۲۰۲۰/۰۳/۰۱ مهلت برای خاتمه کامل به فعالیت بازرسی خود وجمع آوری گیت های بازرسی مرزی ایشان داده شده است .

 چه وقت به گواهی بازرسی نیاز داریم؟

زمانی که ارزش کالای خریداری شده خیلی زیاد است و یا زمانی که با یک مشتری که حساسیت بالایی دارد سر و کار دارید، ممکن است که از شما گواهی بازرسی و استاندارد بخواهد. این گواهی به مشتری این اطمینان را می دهد که کالا دقیقا محصول مورد نظر او بوده و از لحاظ کیفی نیز مطابق با خواست خریدار است. در صورتی مشتری بر دریافت این گواهی اصرار داشته باشد، ما در بازرگانی ابراهیمی این کار را برای مشتری انجام می دهیم. بدیهیست که هزینه های اداری و بازرسی به عهده مشتری خواهد بود. مشتری می تواند د صورتی که موسسه ارزیابی خاصی را برای ارزیابی کالاهایش مد نظر دارد آن را پیشنهاد کند. گواهی بازرسی را می توان به خریدار یا بانکی که خریدار از آن اعتبارات اسنادی را در یافت کرده است ارائه داد. در صورتی که باید گواهی بازرسی به بانک خریدار تسلیم شود، باید نامه درخواستی برای انتقال پول به این مضمون ارائه شود که برای پرداخت کامل پول و انجام تعهدات مالی، باید گواهی ارزیابی و استاندارد ارائه شود.
بازرسی PSIبه معنی بازرسی پیش از حمل میباشد درکشورعراق این نوع بازرسی برای محصولات معدنی ومواد شیمیایی مورد نیاز می باشد

 

اصطلاحات بازرسی

تعریف اصطلاحات COI، COC، VOC و PSI و تفاوت هایشان COI (Certificate of inspection - گواهی بازرسی کالا اين گواهي بيان مي دارد كه كالا از لحاظ كمي، كيفي و بسته بندي با شرايط موجود در پرفورما مطابقت دارد که توسط شرکتهای بازرسی کننده صادر میگردد . (Verification Of Conformity) VOC - تاییدیه انطباق کالا - گواهي انطباق كالا به استاندارد مورد نظر را گویند که توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و یا شرکتها و موسسات مورد تایید آن صادر میگردد.اتاق بازرگاني بين المللي ICC در بند ب ـ 9 شرايط اينكوترمز، بازرسي پيش از حمل يا PSI را در تعريفي كه به GATT ارائه نموده چنين بيان نموده است: " فعاليت‌هاي بازرسي پيش از حمل شامل تمامي اقداماتي است كه بررسي كميت، كيفيت، قيمت از جهت نرخ ارز و شرايط مالي و يا طبقه‌بندي گمركي كالايي كه به قلمرو كشور استفاده كننده صادر مي‌شود مربوط مي‌باشد، مشروط بر اين كه اقدامات گمركي كشوري كه كالا از آنجا صادر شده صورت گرفته باشد‏. " بعضی از گواهی های صادره توسط شرکت های بازرسی به شرح ذیل می باشند: - گواهی بازرسی کالا ( کمی و کيفی ) COI - گواهی بازرسی قبل از حمل PSI - گواهی های آزمايشگاهی TR که معروف ترین آنها همان COI و PSI می باشند. و PI مخفف کلمات proforma invoice است که به معنی فاکتور فروش میباشد.coc:Certificate Of Compliance گواهی تطبیق کالا با مفاد پروفرماو کالای ارسالی است.

پرمصرف ترین محصولات غذایی دربازرسی صادرات به عراق

پر مصرف ترین محصولات ساختمانی در بازرسی صادرات به عراق